понеделник, 24 декември 2018 г.

Законът за емоционалният избор


Законът за емоционалният избор ни учи да признаваме чувствата си, но така също и да не се поддаваме на въздействието на отрицателните емоции. Законът за емоционалният избор изисква да изпитваме цялата гама от емоции, които съпровождат нашия живот. Но да не забравяме, че емоциите въздействат върху физическото ни здраве, т.е. от правото на свободен избор следва, че ние избираме какви емоции да изживяваме; от това какви емоции изживяваме, зависи нашето здраве…



Законът за единното цяло учи, че тялото, умът (който поражда емоциите) и духът действат заедно, съвместно, като екип. Затова всяка мисъл, дума и реакция се отразяват върху общото ни здраве и благополучие. Т.е. всяка емоция въздейства не само на емоционално, но и на физическо, и на духовно ниво. 

Фактът си е факт. Пред него и боговете мълчат, според гръцката митология. Но как ще коментираме фактът, какво ще бъде емоционалното ни отношение към него, зависи единствено от нас. Ако направим само една единствена промяна в начина, по който възприемаме дадена ситуация, ще се окаже, че сме сменили не само емоционалния си светоглед, но сме въздействали върху физиологичното и духовното си състояние. 



Законът за емоционалния избор притежава огромна сила. Законът за емоционалният избор открито се противопоставя на традиционните съвети и на психотерапията; той твърди, че не е необходимо да разберем произхода на негативните си мисловни модели или на тяхната обусловеност в най-ранното ни детство. 

Различното поведение води до различни мисли, а те от своя страна водят до различни резултати. Тялото влияе на ума, а той – на духа. Всяка предлагана граница между тези елементи на цялото подлежи на оспорване. Те работят като единно цяло. Ние ги контролираме. И точно в това се състои Законът за емоционалния избор: ние можем да избираме, за да проявим необходимата активност. 

Законът за емоционалния избор не предполага, че никога не трябва да изпитваме гняв, враждебност или друга негативна емоция. Той не препоръчва винаги да сме спокойни и дори – безпристрастни, или да приемаме всичко. 

Законът ни учи да не превръщаме негативни емоции в хронични състояния, които водят до т.нар. токсичен стрес (стресорни увреждания). Същността му е в поемането на лична отговорност за собствените ни настроения. 



Кратка разходка, хубава музика, смешен филм – това не е бягство от проблема; това означава да дадем почивка на самите себе си; да не се оставим да ни завладеят емоции, които не само няма да решат проблема, а ще ни осигурят язва, високо кръвно или инфаркт.


Законът за емоционалния избор е предизвикателство към самите нас. Вместо да се отдаваме на негативна емоция, можем да излезем и да походим. Тялото ще се притече на помощ на емоциите и ще помогне натрупаната обида, гняв или напрежение да се излеят по здравословен начин. Вместо да се вторачваме върху собствените си проблеми, от задънената улица, в която сме се озовали, може би е по-добре да помогнем на някого да се справи със собствените си проблеми. 



Вместо да наливаме масло в огъня на ненавистта в отношенията, може би по-добре (а и по-здравословно) е да простим. С други думи: вместо да се предаваме и да се отпуснем в липсата на енергия; вместо да се откажем от действие или пък да търсим отмъщение, може би е време да направим нещо по-различно от досегашните си навици, по силата на които реагираме стереотипно, по навик.


„22 неоспорими закона на съвършеното здраве“ Грег Андерсън


чрез Маргарита Стояновска; Квадратът на Питагор нумерологичният ключ на душата
https://www.facebook.com/margarita.gurusakhi/posts/10215478717458618?__tn__=K-R


Споделете това вдъхновение ако ви е харесало.
Имате възможност да се посетите  INside йога студио
 за Йога курсове, йога терапиия или индивидуални занимания. 

сряда, 5 декември 2018 г.

A negative mind causes problems, a positive mind solves problems.



When the mind is weak, the mind will be your biggest enemy, when the mind is strong, it will be your biggest friend.

Do you want to fight your mind or do you want to make friends with your mind?

You experience your life through your mind. When the body is sick you go to a doctor, but when the mind is sick what do you do?

Raja Yoga improves the quality of your mind.
Do you prefer a painful life or a happy life?

Come and join us to Raja Yoga seminar
with Hans Garuda Chaitanya
this Sunday – 9th December
INside yoga studio, Bankya

For information: 

вторник, 4 декември 2018 г.

КОЛКО ЛЕСНО Е ДА ОБВИНЯВАМЕ ДРУГИТЕ…

“КОГАТО МЕ СОЧИШ С ПРЪСТ – ТРИ ОТ ПРЪСТИТЕ ТИ СОЧАТ ОБРАТНО КЪМ ТЕБ!”





Колко по-леко ни е, когато казваме, че другият е виновен за всичко. Сгрешил е…постъпил е неправилно и несправедливо спрямо нас. Вината е отсреща, в човека срещу нас, за това нека си понесе загубите, да съжалява и страда, че ни е изпуснал! Колко лесно е това, нали?!



А дали преди да потърсим вината в другият, не погледнем първо себе си?! Да се обърнем и да вникнем в собствените си мисли, постъпки и действия! Да разберем, че за да се случат дадени неща с живота ни, не сме ние тези, който са предизвикали всичко това! Защото най-трудно е да открием и признаем вината си! За това, че сме сгрешили в избора, преценката, отношението, начина на подход! Колко трудно е да бъдем обективни съдници на себе си! Да се огледаме отвсякъде, да помислим трезво и безпристрастно и да си дадем сметка, че в крайна сметка и ние сме направили грешна стъпка!




Да бъдем преди всичко друго, откровени със себе си - това е нашата същност, идеали и почерк! Защото не сме идеални, не сме най-добрите, безгрешните. Но се стремим да се поправим, да се усъвършенстваме и да се учим - да бъдем по-добри със себе си, с хората около нас ! Ние не сме съвършени - защото ако сме сгрешили, можем да се поправим, можем да признаем и да желаем да се поучим от грешките! А всичко почва от нас самите!
С всичките си недостатъци, ние сме хора - ние сме истински!


по материали от Интернет

Нова времева линия

В моя живот съм сменила няколко тотално различни времеви линии. Знам как се прави и какво е необходимо. Сега много искам да направя нов скок...